Klubbmästerskap 2016

Håll tummarna för kyla och snö så att backen kan vara igång över sportlovet och att vi kan genomföra KM veckan efter. Nu ligger anmälan till KM ute på Idrottonline, så anmäl er! För att det ska gå så smidigt som möjligt vill vi att ni anmäler er via Idrottonline. Är ni osäkra på ert deltagande är det bättre att ni anmäler er och att vi sedan kan stryka er, än att vi får ett antal efteranmälningar. Finns ni inte med i listan, maila ert namn och fullständiga personnummer till Kurt Axelsson i god tid innan KM, så ser han till att ni blir upplagda i systemet. Hans mailadress är: axelsson.kurt@telia.com

Det blir slalom på tisdagskvällen den 23:e och storslalom på kvällen den 25:e. Preliminär tid för första start: 19.00.

Glöm inte heller att anmäla er till klubbens Afterski på O´Learys den 27:e. Anmälan sker via klubbens Facebook eller via mail till Niklas Efraimsson, niklas.efraimsson@telia.com, senast onsdagen den 24/2.

7F0A3734

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut / Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut / Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut / Ändra )

Google+ photo

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut / Ändra )

Ansluter till %s